+90 312 395 8301

info@caglayankompresor.com

ÇALIŞMA SAATLERİ   09:00 - 18:00

Sık Sorulan Sorular
Anasayfa Sık Sorulan Sorular

Kompresör Arızaları Nasıl Anlaşılır?

Makinelerin büyük bir kısmı, dışarıdan bir inceleme sonucunda arıza yapıp yapmadığı anlaşılabilir. Eğer kontrolleri kendiniz bakmak istiyorsanız, bu unsurlara dikkat etmeniz gerekir: 1. Fan çalışmıyor ya da dönmüyorsa 2. Hasar görmüş kompresör valfleri - pistonları 3. Pompa çalışmıyor ya da dönmüyorsa 4. Genleşme valfi ayar unsurları sorunları 5. Kompresör çalışmıyor ya da dönmüyorsa 6. Kompresör kayışlarının kopması ya da kayması Bu gibi unsurlara dikkat ederseniz, kompresörünüzün herhangi bir sorunu olup, olmadığını anlayabilirsiniz. Eğer herhangi bir problem varsa, firmamız size ayrıntılı hizmet sunar.

Kompresöre Büyük bir Hava Tankı Katkı Sağlar Mı?

Eğer kompresörün ürettiği hava basıncını yetersiz buluyorsanız, buna büyük hava tankı çözüm getirmez. Zira bu sadece, makinenin daha uzun çalışmasına neden olacaktır. Kompresörün veriminden memnun değilseniz, bunun nedeni ya bir arıza ya da iş yerinize yetersiz kalan bir makine seçmenizdir. Eğer ekipler gelerek herhangi bir arıza olmadığını söylemişse, size çözüm getirecek tek şey yeterli bir ürün almanızdır.

Kompresör Elemanları Nelerdir?

Kompresör içerisinde şu unsurlar vardır: 1. Yağ geri dönüş hattı 2. Hava soğutucu radyatör 3. Yağ soğutucu radyatör 4. Termostatik valf 5. Yağ filtresi 6. Minimum basınç valfi 7. Yağ – hava ayırıcı 8. Yağ ve yağ tankı 9. Vida grubu 10. Hava filtresi Bu unsurlar tasarımsal olarak değişebildiği için, tercih ederken iş yerinize en uygun olan seçilmelidir.

Kompresörlere Neden Periyodik Bakım Yapılır?

Kompresörler fabrikalarda geniş bir kullanım bulmakla beraber, sıklıkla gereken önem gösterilmez. Bu nedenle zaman içerisinde makine performans kaybederek, üretimi etkiler hale gelir. Düzenli aralıklarla yapılan bakımlar, bu duruma enerji tüketimi artışı da eklenince, işletmede büyük kayıplar ortaya çıkmaktadır. Bu nedenle firmamız, periyodik bakımlarda makinenizin iç vedış teknik bakımını sağlayarak, bir sorun oluşmadan önüne geçer. Böylece uzun süre, herhangi bir problem olmaksızın kullanabilirsiniz.

Bizi Arayın +90 312 395 8301

Bizi Arayın +90 312 395 8301

ÖZPETEK SANAYİİ SITESI 1398. SOKAK NO:25 YENİMAHALLE ANKARA
+90 312 395 8301
+90312 395 8302
info@caglayankompresor.com

Tüm Haklar Çağlayan Kompresör Tarafına Aittir.

Ãœrünlerimiz ve ürün görsellerimiz markamız belirtilmeden paylaşılması kesinlikle yasaktır.

E-BÜLTEN ABONELİĞİ